5 października 2021

Czy warto kupić laser? 3 najważniejsze zalety wycinarki światłowodowej

Strona główna » Baza Wiedzy » Czy warto kupić laser? 3 najważniejsze zalety wycinarki światłowodowej

Cięcie laserowe to najbardziej nowoczesna i stale udoskonalana metoda obróbki materiałów metalowych. Wycinarki światłowodowe wykorzystują technologię, która w wielu aspektach przewyższa tradycyjne metody, np. cięcie piłą,  czy za pomocą palnika gazowego.

Jakie są najważniejsze zalety cięcia laserem fibrowym?

Przede wszystkim - PRECYZJA

Niewielki rozmiar wiązki laserowej zapewnia dużą dokładność i precyzję cięcia. Pozwala na perfekcyjne odtworzenie projektu, wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów i wzorów, problematycznych przy wycinaniu tradycyjnym.  Cięcie wiązką laserową zapewnia wąski obszar oddziaływania termicznego, co pozytywnie wpływa na obrabiany materiał. Metal zachowuje wysoką jakość, bez zniekształceń i nierówności, nie wymaga dodatkowej obróbki i czyszczenia. Krawędzie obrabianego materiału pozostają gładkie i zachowują wysoką jakość. 

Po drugie - PRĘDKOŚĆ

Wykorzystanie nowoczesnej technologii znacznie usprawniło i przyspieszyło proces wycinania laserowego. Wycinarki światłowodowe obecnie prezentują błyskawiczną prędkość działania. Optymalizacja procesu cięcia sprawia, że czas pracy urządzenia jest znacznie skrócony, przy czym wciąż zachowuje najlepszą jakość i precyzję wykonania. Prędkość i wydajność wycinania jest nieporównywalnie lepsza od metod tradycyjnych. Dodatkowo praca z urządzeniem jest bardzo wygodna i nie wymaga większych przygotowań - wystarczy jedynie projekt i odpowiednia kalibracja.

Trzecia, ale nie mniej ważna - POWTARZALNOŚĆ

Pełna automatyzacja procesu gwarantuje zachowanie idealnej powtarzalności ruchów. Nie ma ryzyka popełnienia błędu czy też niedokładnego odtworzenia projektu, które mogłoby wystąpić przy manualnej obsłudze urządzenia przez człowieka. Wykorzystanie plotera laserowego do metalu zapewnia ogromne możliwości pracy, nawet nad najbardziej skomplikowanymi, bogatymi w detale projektami. Automatyka lasera gwarantuje dokładne przeniesienie szkicu na obrabiany materiał. Dodatkowo ścieżka wiązki lasera jest korygowana na bieżąco przez samo urządzenie, co zapobiega błędom i minimalizuje straty materiału. 

Czy opłaca się kupić laser do metalu?

Liczne zalety cięcia laserowego sprawiają, że zakup wycinarki światłowodowej jest opłacalną inwestycją. Dodatkowo jest rozwiązaniem ekonomicznym, gdyż sprzęt jest wytrzymały i bezawaryjny, a większość części eksploatacyjnych ma długą żywotność. Warto też podkreślić uniwersalność lasera fibrowego - może być wykorzystany do obróbki większości gatunków stali, miedzi, aluminium i innych stopów metali oraz blach o różnej grubości.  Obecnie przeprowadzamy prezentacje wielu modeli, m. in: WS-3015 GM z dostawką do cięcia rur i profili. Oferta w zakładce "Dostępne od ręki" aktualizowana jest na bieżąco, aby mogli Państwo wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie do przeprowadzenia prezentacji na Państwa lub naszych materiałach.

Wróć do wszystkich postów
Zobacz inne tematy z bazy wiedzy:

Obserwuj nas na:

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco! Otrzymuj kody rabatowe, promocje i informacje o nowościach.
© Copyright 2023 - Weni Solution - Wszystkie prawa zastrzeżone
Marka Weni Solution należy do spółki Logos Media sp. z o.o.
KRS: 0000774123 NIP: 7532452002 REGON: 382677620
Biuro Obsługi Klienta
(czynne od: 8:00 do 16:00)
envelopephone-handsetmap-markercrossmenu-circle