27 stycznia 2023

Jak obniżyć koszty zakupu i utrzymania lasera światłowodowego? Kalkulacje • porady • wskazówki

Strona główna » Aktualności » Jak obniżyć koszty zakupu i utrzymania lasera światłowodowego? Kalkulacje • porady • wskazówki

Co składa się na cenę zakupu wycinarki fibrowej? Przede wszystkim wybór generatora laserowego - zależnie od mocy oraz typu cena będzie się znacznie różnić. Duży wpływ na ostateczne koszty mają również korzystnie dobrane warunki finansowania urządzenia. Specjalista finansowy jest w stanie znacząco obniżyć koszty, proponując leasing dopasowany do indywidualnych potrzeb Klienta. Kolejnym ważnym czynnikiem jest utrzymanie urządzenia. Serwis, przeglądy, części eksploatacyjne, prąd oraz gazy pomocnicze - odpowiedni wybór każdej z tych rzeczy ma duży wpływ na ostateczne koszty.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, przygotowaliśmy kilka rad i propozycji jak oszczędzić na zakupie i utrzymaniu lasera fiber, opracowanych w konsultacji z Działem Serwisu, Handlowym oraz Finansowym.

 

Generator laserowy - czy musi być drogi?

Cena źródła laserowego zależy głównie od jego mocy oraz typu. Do tej pory w Weni Solution proponowaliśmy przede wszystkim generatory renomowanych marek Raycus oraz IPG. W styczniu 2023 roku wprowadzamy również nową opcję - najpopularniejsze modele naszych wycinarek fibrowych można zamówić z generatorem firmy Max Photonics. To doskonała alternatywa - jakość cięcia lasera oraz wykonanie podzespołów pozostają na tak samo wysokim poziomie, natomiast cena jest dużo bardziej przystępna. Poniżej można zobaczyć kalkulację oszczędności przy wyborze Max Photonics.

Obliczenia na przykładzie modelu WS3015H PRO, w konfiguracji mocy 2kW oraz 3kW:

WS-H 3015 2000W
Producent źródła Raycus IPG
Cena 431 200 zł 524 500 zł
Cena źródła Max Photonics 292 000,00 zł
Oszczędność 139 200 zł 232 500 zł
WS-H 3015 3000W
Producent źródła Raycus IPG
Cena 495 200 zł 622 000 zł
Cena źródła Max Photonics  311 000 zł
Oszczędność 184 200 zł 311 000zł

Wybierając generator marki Max Photonics możemy oszczędzić nawet do 311 000 zł! Sprawdź sam jak różnią się ceny w naszym konfiguratorze na stronie produktu.

 

Wsparcie w finansowaniu - porady zawsze na czasie

Odpowiednie dobranie warunków leasingu czy innej formy finansowania może mieć ogromny wpływ na obniżenie kosztów zakupu lasera. Nasza specjalistka finansowa trzyma rękę na pulsie i chętnie doradzi! Monitoruje aktualne trendy na rynku i dobierze najlepszą ofertę do potrzeb Klienta, ze skróceniem formalności do minimum.

Obecnie zachęca do rozważenia leasingu w euro - więcej o tym rozwiązaniu pisaliśmy tutaj. Zaleca również ustalenie wyższej wpłaty początkowej. Przykładowo, jeśli kupimy nasz flagowy model wycinarki światłowodowej WS-H i wpłacimy 30% wartości na początku, możemy oszczędzić nawet 30 800 zł na całym leasingu! Zobacz dokładną kalkulację w tabeli poniżej:

 

Model: WS3015H PRO II Generacji 3000W MaxPhotonics  •   Cena: 299 000 zł netto   •   Okres leasingu: 48 miesięcy

Wpłata własna 20% 30%
Wysokość wpłaty 58 900 zł 89 700 zł
Miesięczna rata 5967 zł 5202 zł
Koszt całkowity 120% 117%
Oszczędność raty miesięcznej 765 zł
Oszczędność całkowita 30 800 zł

Jak widzimy, przy wpłacie początkowej w wysokości 30%, rata miesięczna jest aż o 765 zł niższa. A w ciągu 48 miesięcy trwania leasingu, oszczędzimy łącznie aż 30 800 zł!

 

Potrzebujesz serwisu lub części do lasera? U nas się opłaca!

Zgodnie z naszą polityką, oferujemy gwarancję serwisową lasera aż do 5 lat. Niezawodny zespół serwisowy Weni szybko reaguje na zgłoszenia, a Klienci mogą czuć się bezpiecznie w razie jakiejkolwiek awarii. Współpraca Działu Handlowego i Serwisowego zaowocowała dla klientów nowością - teraz oferujemy bon na zakup części eksploatacyjnych, akcesoriów oraz podzespołów do każdego lasera z naszej oferty. Wartość bonu to aż 10 000 zł przy zakupie dowolnego lasera fiber Weni, do wykorzystania w oficjalnym sklepie internetowym Weni Store. Proponujemy również liczne promocje, rabaty na kolejne zamówienia oraz zniżki dla stałych Klientów - warto zaopatrywać się w Weni Store!

 

Gazy pomocnicze do lasera - co zrobić, żeby utrzymanie produkcji nie rujnowało portfela?

Ceny gazów wspomagających cięcie laserowe to zmora każdego przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką metali. Szukając oszczędności w utrzymaniu lasera nie możemy pominąć tematu cięcia ze wsparciem sprężonego powietrza. Koszt całkowity takiej metody cięcia może być aż 8-krotnie niższy od kosztów cięcia z użyciem tlenu i aż 16-krotnie niższy w przypadku cięcia z użyciem azotu. Biorąc pod uwagę zużycie gazu, "cięcie powietrzem" w ciągu godziny pozwala zaoszczędzić nawet 650 zł. Więcej o tym sposobie obróbki pisaliśmy w Bazie Wiedzy. Możemy zaoferować sprężarkę Weni, przystosowaną specjalnie do pracy z laserami - to inwestycja, która szybko się zwróci. Wkrótce do naszej oferty trafi również nowość - generatory azotu, które oferują jeszcze więcej możliwości i pozwolą zaoszczędzić na utrzymaniu urządzenia laserowego.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zależy nam na jak najlepszej współpracy z Klientem, relacji Win-Win oraz poczuciu bezpieczeństwa, szczególnie w tych trudnych czasach. Podchodzimy indywidualnie do każdej rozmowy i sprzedaży, oferujemy indywidualnie skonfigurowane urządzenia w najlepszym stosunku jakości do ceny, spełniające wymagania nawet tych najbardziej wymagających. Z przyjemnością zrealizujemy zamówienia, których konkurencja nie mogła lub nie chciała się podjąć. Dla naszego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych!

Pozwól nam to udowodnić, umówmy się na spotkanie:

Telefon: +48 77 433 71 30

E-mail: [email protected]

Obserwuj nas na:

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco! Otrzymuj kody rabatowe, promocje i informacje o nowościach.
© Copyright 2023 - Weni Solution - Wszystkie prawa zastrzeżone
Marka Weni Solution należy do spółki Logos Media sp. z o.o.
KRS: 0000774123 NIP: 7532452002 REGON: 382677620
Biuro Obsługi Klienta
(czynne od: 8:00 do 16:00)
envelopephone-handsetmap-markercrossmenu-circle